2018 - kalendář akcí

Zpět  
st  28. 2.19:00 Konice, Česko – mexický večer
Zámek Konice
Provedené skladby:
1. Josef Suk – Balada, op. 3 (arr. pro kytaru a violoncello)
2. Zoltán Kodály – Sonáta pro violoncello sólo, op. 8
3. Omar Rojas – „1985“
4. Omar Rojas – „Coyolxauhqui“
5. Johann Sebastian Bach – III. suita C dur pro violoncello sólo, BWV 1009, Preludium, Allemande, Gigue
6. Omar Rojas – „El poema del agua, agua“ pro recitaci, kytaru a violoncello


Omar Rojas – kytara (1,3-4,6) a recitace (6)
Jan Škrdlík – violoncello (1-2,5-6)

ne  18. 3.17:00 Brno-Komín, Komorní koncert
Radnice Brno Komín, Vavřinecká 15
Provedené skladby:
1. Pavel Vranický – Smyčcové trio a moll, op. 17, č. 1
2. Jakub Jan Ryba – Duo pro violu a violoncello, Allegro
3. Johann Pachelbel – Kánon v D dur
4. Joseph Haydn – Smyčcové trio G dur, op. 53, Hob. XVI:40 (arr. Klav. sonáty G dur), Presto  
5. Pietro Nardini – Adagio cantabile
6. Marc-Antoine Charpentier – Te Deum, H. 146


Pavel Fajtl – housle (1-3,5-7)
Karel Plocek – viola (1-7)
Jan Škrdlík – violoncello (1-2,4-7)

so  28. 4.18:30 Lipka, Jarní koncert pro radost
Kaple svaté Anny ve Staré Lipce u Vimperku
Provedené skladby:
1. Antonín Dvořák – Koncert h moll pro violoncello a orchestr, op. 104, vybrané melodie a pasáže
2. Mystické lidové písně – české, keltské, evropské
3. Hudební improvizace
4. Johann Sebastian Bach – Air na struně „g“ z Orchestrální suity č. 3 D dur, BWV 1068


Jan Škrdlík – violoncello (1)
Anna Nowaková – housle (2-4)
Alena Pekařová – harfa (2-4) a zpěv (2)
Anežka Opekarová – viola (2-4) a zpěv (2)
Dominik Svoboda – perkusy (2-3) a kytara (4)

pá  20. 7.18:00 Křemešník, Nový Rychnov, Křemešnické léto 2018
Poutní kostel Nejsvětější Trojice Křemešník
Provedené skladby:
1. Georg Philipp Telemann – Triová sonáta, TWV 42:a8
2. Johann Christian Bach – Kvartet pro housle, violu, cello a cembalo
3. Joseph Haydn – Koncert pro violoncello C dur, Hob. VIIb:1, Adagio (arr. pro violoncello a klavír)
4. Roman Haas – Sekvence pro smyccové trio
5. Wolfgang Amadeus Mozart – Klavírní kvartet g moll, KV 478


Antonín Rous – housle (1-2,4-5)
Suzan Rous – viola (1-2,4-5)
Jan Škrdlík – violoncello (1-5)
Martin Jakubíček – klavír (1-3,5)

so  21. 7.19:00 Miroslav, Od baroka k romantismu
Zámek Miroslav
Provedené skladby:
1. Benedetto Marcelo – Sonáta č. 6 G dur pro violoncello a B.C.
2. Joseph Haydn – Koncert pro violoncello C dur, Hob. VIIb:1 (arr. pro violoncello a klavír)
3. Antonín Dvořák – 4 klavírní skladby, op. 52, B110
4. Franz Schubert – Sonáta a moll pro violoncello a klavír „Arpeggione“, D. 821


Jan Škrdlík – violoncello (1-2,4)
Jana Rambousková – klavír (1-4)

ne  22. 7.15:00 Horní Cerekev, Komorní koncert
Kostel Zvěstování Páně
Provedené skladby:
1. Georg Philipp Telemann – Triová sonáta, TWV 42:a8
2. Johann Sebastian Bach – III. suita C dur pro violoncello sólo, BWV 1009, Preludium
3. Jean-Baptiste Barrière – Duet pro housle a violu
4. Roman Haas – Sekvence pro smyccové trio
5. L. van Beethoven – Smyčcové trio G dur, op. 9 č. 1


Antonín Rous – housle (1,3-5)
Suzan Rous – viola (1,3-5)
Jan Škrdlík – violoncello (1-2,3-5)

ne  12. 8.17:30 Miroslav, Závěrečný koncert účastníků hudebních interpretačních kurzů
Krásné tóny nad Miroslaví 2018

Kostel Českobratrské církve evangelické, Husova 44
Provedené skladby:
1. George Friedrich Händel – Houslová sonáta F dur, HWV 370
2. Wolfgang Amadeus Mozart – Malá noční hudba, K 525
3. Claude Debussy – Preludium č. 8 z 1. sešitu Preludií: La fille aux cheveux de lin (Dívka s vlasy jako len) (arr. pro smyčce)  
4. Georg Philipp Telemann – Ouverture-Suite, TWV 55:G10, „Burlesque de Quixotte“
5. Jan Škrdlík – báseň „Tak trošku jiný Máj“ (výběr z textu)
6. George Gershwin – Árie „Summertime“ z opery „Porgy and Bess“ (arr. pro smyčce)


Pavel Fajtl – housle (1,6)
Jan Hudousek – housle (2-4,6)
Ondřej Koláčný – housle (2-4,6)
Vojtěch Tichý – housle (2-4,6)
Zuzana Formáčková – viola (2-4,6)
Jan Škrdlík – violoncello (1-4,6)
Ludmila Peřinová and Boris Hála – recitace (5)

ne  26. 8.20:00 Gruň (Staré Hamry), Preludium pro duši
Kostel Panny Marie, Pomocnice křesťanů
Provedené skladby:
1. Johann Sebastian Bach – Čtyři dueta, BWV 802–805 (z Německé varhanní mše)
            
Duetto I BWV 802
            Duetto II BWV 803

2. Antonio Vivaldi – Houslová sonáta G dur, RV 23
3. Joseph Haydn – Koncert pro violoncello C dur, Hob. VIIb:1 (arr. pro violoncello a klavír)
4. Olivier Messiaen – Díkuvzdání věčnosti Ježíše pro violoncello a klavír
5. Fryderyk Chopin – Introduction et polonaise brillante, op. 3
6. George Friedrich Händel – Houslová sonáta F dur, HWV 370


Pavel Fajtl – housle (1-2)
Jan Škrdlík – violoncello (1-6)
Jana Rambousková – cembalo (2,6) a klavír (3-4)

so  22. 9.17:00 Tábor, NOČNÍ BDĚNÍ Ludmily Peřinové
Prezentace básnické sbírky s hudebně-literárním programem

Gotická síň Husitského muzea, Žižkovo náměstí
Provedené skladby:
1. Johann Sebastian Bach – II. suita d moll pro violoncello sólo, BWV 1008, Allemande, Courante
2. Úvodní řeč ředitele Husitského muzea
3. Ludmila Peřinová – „Noci měsíčné“, výběr básní ze sbírky „Noční bdění“
4. Daniel Forró – melodramy a písně na slova Ludmily Peřinové
5. Leo Brower – Etuda č. 1, 6 a 7
6. Ivan Boreš – Alikvotní etuda
7. Slovo fotografa
8. Ludmila Peřinová/Jan Škrdlík – „Reflexe“, výběr básní ze společné sbírky
9. Ludmila Peřinová – „Noci magické“, výběr básní ze sbírky „Noční bdění“
10. Daniel Forró – „Consolation“
11. Daniel Forró/Chizuko Yoshida – „Ómiya no“ (japonská píseň)
12. Slovo vědce
13. Ludmila Peřinová – „Noci mystické“, výběr básní ze sbírky „Noční bdění“
14. Johann Sebastian Bach – I. sonáta g moll pro housle sólo, BWV 1001, Adagio
15. Eugéne Ysaÿe – „Malinconia“
16. Johann Sebastian Bach – I. partita d moll pro housle sólo, BWV 1004, Sarabanda
17. Karel Juráň – improvizace na téma moravské lidové písně „Chodila po roli“
18. Claude Debussy – Preludium č. 8 z 1. sešitu Preludií: La fille aux cheveux de lin (Dívka s vlasy jako len), arr. pro flétnu  
19. Claude Debussy – „Syrinx“
20. Oskar Nedbal – Valse triste in G minor, arr. pro violoncello a klavír


Ludmila Peřinová – zpěv (4) a recitace (3,8-9,13)
Jakub Smrčka – úvodní řeč (2)
Jan Škrdlík – violoncello (1,20) a recitace (9)
Hana Demiri – zpěv (4,11)
Eva Peřinová – klavír (4,10-11,20)
Stanislav Kubín – kytara (5-6)
Miroslav Zámečník – průvodní slovo (7)
Vladimír Chobot – průvodní slovo (12)
Václav Pelouch – housle (14-16)
Karel Juráň – klavír (17)
Marcela Fujáková – flétna (18-19)

st  10. 10.19:00 Kyjov, 100 let/Tři umělecké slohy
Hudební most od baroka po romantismus

Koncertní sál ZUŠ, Jungmannova 292
Provedené skladby:
Johann Sebastian Bach – Sonáta pro violoncello a obligátní cembalo D dur, BWV 1028
Joseph Haydn – Koncert pro violoncello a orchestr C dur, Hob. VIIb:1 (arr. pro violoncello a klavír)
Fryderyk Chopin – Introduction et polonaise brillante, op. 3
Franz Schubert – Sonáta a moll pro violoncello a klavír „Arpeggione“, D. 821


Jan Škrdlík – violoncello
Petra Besa – klavír

út  16. 10.19:00 Hodonín, Vzpomínka na cestovatele, etnografa, spisovatele, orientalistu a katolického kněze Aloise Musila
Přednáška s hudebními vstupy

Kulturní dům Hodoním
Provedené skladby:
1. Henry Purcell – Trumpet Tune and Air
2. Johann Pachelbel – Kánon v D dur
3. Johann Sebastian Bach – Air na struně „g“ z Orchestrální suity č. 3 D dur, BWV 1068 (arr. pro housle a violu)
4. Jakub Jan Ryba – Duo pro violu a violoncello, Allegro
5. Pavel Vranický – Smyčcové trio a moll, op. 17, č. 1, Allegretto
6. Joseph Haydn – Smyčcové trio G dur, op. 53, Hob. XVI:40 (arr. Klav. sonáty G dur), Presto  
7. Giuseppe Verdi – Nabucco, Sbor židovských otroků


MUDr. Jana Zita Štelclová – přednáška

Pavel Fajtl – housle (1-3,5-7)
Karel Plocek – viola (1-7)
Jan Škrdlík – violoncello (1-2,4-7)

čt  1. 11.19:30 Hereford, Velká Británie, Violoncellový recitál I.
Shire Hall
Provedené skladby:
L. van Beethoven – Sonáta A dur pro violoncello a klavír op. 69, č. 3
Antonín Dvořák – Koncert h moll pro violoncello a orchestr, op. 104 (autorova verze pro violoncello a klavír)
César Franck – Sonáta A dur pro violoncello a klavír


Jan Škrdlík – violoncello
Petra Besa – klavír

pá  2. 11.13:00 Hereford, Velká Británie, Violoncellový recitál II.
Lunchtime Concert

Shire Hall
Provedené skladby:
Johann Sebastian Bach – I. suita G dur pro violoncello sólo, BWV 1007
Zoltán Kodály – Sonáta pro violoncello sólo, op. 8
Johann Sebastian Bach – III. suita C dur pro violoncello sólo, BWV 1009


Jan Škrdlík – violoncello

so  3. 11.14:30 Hereford, Velká Británie, Violoncellový recitál III.
Shire Hall
Provedené skladby:
Johann Sebastian Bach – Sonáta pro violoncello a obligátní cembalo D dur, BWV 1028
Jan Škrdlík – Báseň Sanz Briz a úsměv v hlubinách času
Joseph Haydn – Koncert pro violoncello a orchestr C dur, Hob. VIIb:1 (arr. pro violoncello a klavír)
Fryderyk Chopin – Introduction et polonaise brillante, op. 3
Franz Schubert – Sonáta a moll pro violoncello a klavír „Arpeggione“, D. 821


Jan Škrdlík – violoncello
Petra Besa – klavír
Richard Wilson – recitace

ne  4. 11.15:00 Gloucester, Velká Británie, Komorní koncert, 89. sezóna
Ivor Gurney Hall, Pitt Street, GLI 2BH
Provedené skladby:
L. van Beethoven – Sonáta A dur pro violoncello a klavír op. 69, č. 3
Antonín Dvořák – Koncert h moll pro violoncello a orchestr, op. 104 (autorova verze pro violoncello a klavír)
César Franck – Sonáta A dur pro violoncello a klavír


Jan Škrdlík – violoncello
Petra Besa – klavír

pá  9. 11.19:00 Blansko, Recitál české hudby
Zámek, Hudební salon
Provedené skladby:
Josef Suk – Balada a Serenáda pro violoncello a klavír, op. 3
Leoš Janáček – Pohádka pro violoncello a klavír
Bohuslav Martinů – Variace na slovenskou lidovou píseň pro violoncello a klavír, H. 378
Antonín Dvořák – Koncert h moll pro violoncello a orchestr, op. 104 (verze pro violoncello a klavír)


Jan Škrdlík – violoncello
Renata Ardaševová – klavír

pá  23. 11.20:30 Zamora, Španělsko, Komorně-orchestrální koncert
Colegio Universitario, Plaza de Alemania
Provedené skladby:
1. Antonio Vivaldi – Koncert pro housle, hoboj, smyčce a B.C., op. 47/2 RV 533
2. Tomaso Albinoni – Sonata à 5 C dur, op. 2/3
3. J. Christian Bach – Koncert c moll pro violoncello a smyčcový orchestr
4. Georg Philipp Telemann – Koncert pro housle, hoboj a smyčce d moll, TWV 53:d1
5. Johann Sebastian Bach – Koncert pro cembalo d moll, BWV 1052
6. Antonio Vivaldi – Koncert pro smyčce D dur, RV 121


Brněnští komorní sólisté (1-6)
Zdeněk Nádeníček – dirigování (2-3,5-6) a hoboj (1,4)
Pavel Fajtl – housle (1,4)
Jan Škrdlík – violoncello (3)
Karel Košárek – cembalo solo (5) a cembalo continuo (1-4)

so  24. 11.20:00 Zafra, Španělsko, Pocta hudebnímu klasicismu
Tři pilíře klasicistního stylu: Mozart, Haydn, Beethoven

Pabellón Central del Recinto Ferial
Provedené skladby:
1. Wolfgang Amadeus Mozart – 4 Kontratänze, KV 101/250a
2. Joseph Haydn – Koncert pro violoncello a orchestr C dur, Hob. VIIb:1
3. L. van Beethoven – Trojkoncert pro housle, violoncello, klavír a orchestr, Op.56


Brněnští komorní sólisté (1-3)
Zdeněk Nádeníček – dirigování (1-3)
Pavel Fajtl – housle (3)
Jan Škrdlík – violoncello (2,3)
Karel Košárek – klavír (3)

po  26. 11.21:00 Marbella, Španělsko, Komorně-orchestrální koncert
Hotel Gran Meliá Don Pepe
Provedené skladby:
1. Wolfgang Amadeus Mozart – 4 Kontratänze, KV 101/250a
2. Joseph Haydn – Koncert pro violoncello a orchestr C dur, Hob. VIIb:1
3. Georg Philipp Telemann – Koncert pro housle, hoboj a smyčce d moll, TWV 53:d1
4. J. Christian Bach – Koncert c moll pro violoncello a smyčcový orchestr
5. Antonio Vivaldi – Koncert pro smyčce D dur, RV 121


Brněnští komorní sólisté (1-5)
Zdeněk Nádeníček – dirigování (1-2,4-5) a hoboj (3)
Pavel Fajtl – housle (3)
Jan Škrdlík – violoncello (2,4)
Karel Košárek – cembalo continuo (1-4)

st  28. 11.20:15 Lugo, Španělsko, Komorně-orchestrální koncert
Círculo de las artes Plaza mayor
Provedené skladby:
1. Antonio Vivaldi – Koncert pro housle, hoboj, smyčce a B.C., op. 47/2 RV 533
2. Tomaso Albinoni – Sonata à 5 C dur, op. 2/3
3. J. Christian Bach – Koncert c moll pro violoncello a smyčcový orchestr
4. L. van Beethoven – Trojkoncert pro housle, violoncello, klavír a orchestr, Op.56


Brněnští komorní sólisté (1-4)
Zdeněk Nádeníček – dirigování (2-4) a hoboj (1)
Pavel Fajtl – housle (1,4)
Jan Škrdlík – violoncello (3,4)
Karel Košárek – klavír (4) a cembalo continuo ()

čt  29. 11.20:15 Palencia, Španělsko, Komorně-orchestrální koncert
Fundación Díaz-Caneja
Provedené skladby:
1. Antonio Vivaldi – Koncert pro housle, hoboj, smyčce a B.C., op. 47/2 RV 533
2. Tomaso Albinoni – Sonata à 5 C dur, op. 2/3
3. J. Christian Bach – Koncert c moll pro violoncello a smyčcový orchestr
4. Georg Philipp Telemann – Koncert pro housle, hoboj a smyčce d moll, TWV 53:d1
5. Johann Sebastian Bach – Koncert pro klavír d moll, BWV 1052
6. Antonio Vivaldi – Koncert pro smyčce D dur, RV 121


Brněnští komorní sólisté (1-6)
Zdeněk Nádeníček – dirigování (2-3,5-6) a hoboj (1,4)
Pavel Fajtl – housle (1,4)
Jan Škrdlík – violoncello (3)
Karel Košárek – klavír (5) a cembalo continuo (1-3)

pá  30. 11.20:15 Burgos, Španělsko, Komorně-orchestrální koncert
Auditorio Caja Círculo
Provedené skladby:
1. Wolfgang Amadeus Mozart – 4 Kontratänze, KV 101/250a
2. Joseph Haydn – Koncert pro violoncello a orchestr C dur, Hob. VIIb:1
3. L. van Beethoven – Trojkoncert pro housle, violoncello, klavír a orchestr, Op.56


Brněnští komorní sólisté (1-3)
Zdeněk Nádeníček – dirigování (1-3)
Pavel Fajtl – housle (3)
Jan Škrdlík – violoncello (2,3)
Karel Košárek – klavír (3)

ne  2. 12.16:00 Velké Bílovice, Adventní koncert
Kostel Narození Panny Marie
Provedené skladby:
kombinované pásmo


Pavel Fajtl – housle
Karel Plocek – viola
Jan Škrdlík – violoncello

út  4. 12.16:30 Tábor, Ohlédl jsem se v lese
Myšlenky o cestách črtané cestou

Divadlo Oskara Nedbala – respirium
Provedené skladby:
kombinované pásmo


Ludmila Peřinová – zpěv a klavír
Jan Škrdlík – violoncello
Hana Demiri – zpěv
Jan Konfršt – průvodní slovo

2018 - kalendář akcí


1   
(přístupů od 26.3.2019)

DOMOVSKÁ STRÁNKA

 

!!!Agentura Art Petra – již 29 let ve službách krásné hudby!!!